«

»

aug 03 2022

O účasti Slovenska na majstrovstvách sveta mládeže 2022

V dňoch 7-14. augusta 2022 sa v talianskom kúpeľnom mestečku Salsommagiore (neďaleko Janova) konajú Siedme majstrovstvá sveta mládeže (WYTC 2022).

Slovensko budú na WYTC 2022 reprezentovať P. Borták, R. Gabriel, Š. Kentoš a E. Sýkorová. Vedúcim výpravy je kapitán mládežníckej reprezentácie J. Rumančík.

Pôvodne bola plánovaná účasť našich hráčov na nedávno skončených ME mládeže. To sa však z nebridžových príčin nepodarilo a účasť na MS je niečo ako záložný plán. Osobne si však myslím, že záložný plán je pre našich hráčov lepší ako pôvodný, nakoľko ponúka viac možností v porovnaní s ME, kde by naši hráči boli pod väčším tlakom v jednej mimoriadne náročnej súťaži.

Naši hráči sa na WYTC2022 zúčastnia troch súťaží. Ako družstvo budú hrať v súťaži U26teams, jeden pár bude hrať súťaž U26pairs, kým druhý súťaž U21pairs. Zadelenie do týchto súťaží je dané vekom našich hráčov, pričom rozhoduje vek najstaršieho z družstva alebo z dvojice.

Konkurencia v jednotlivých súťažiach je silná, najsilnejšia je však práve v kategórii U26, v ktorej väčšina hráčov má za sebou veľkú kopu kvalitných národných a medzinárodných súťaží, niektorí sú renomovaní hráči dokonca aj v kategórii open a v tejto kategórii aj reprezentovali. Naši hráči oproti tomu len začali zberať úvodné skúsenosti na súťažiach. Tento herný deficit bude mať určite svoj vplyv na výsledok.

Treba pri tejto príležitosti oceniť snahu našich hráčov pripraviť sa v rámci ich možností čo najlepšie na súťaž ako aj osobné nasadenie ich kapitána. Držme našej mládeži palce.

Napísal Edo Velecký


Celkom prečítané 103 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments