«

»

aug 09 2022

Výsledky majstrovstiev sveta mládeže 2022 v súťaži párov/doplnenie 2/

Priebežné výsledky párových súťaží majstrovstiev sveta mládeže 2022

Majstrovstvá sveta začali 8.augusta 2022 párovými súťažami v štyroch kategóriách.

Pár Sykorová- Gabriel hraje v kategórii U26 a je po prvom dni so 41.35% na 45. mieste zo 48 párov. Konkurencia v tejto skupine je veľmi silná a tak nečudo, že náš nielen medzinárodne, ale aj na domácom poli ešte neskúsený pár platí tzv. začiatočnícku daň podobne ako ju zaplatil každý hráč bridžu.

Pár _Borták-Kentoš hraje v kategórii U21 a je po prvom dni so 50.41 % na 34. mieste z 59 párov. Mimochodom, včera páry odohrali 50 rozdaní a zhruba v polovičke tejto dávky bol náš pár dokonca na ôsmom mieste. Postupne však nasledoval pád na nižšie pozície, možno spôsobený aj únavou z nezvyklého počtu rozdaní.

9.augusta hrajú hráči ďalších 50 rozdaní a následne sa rozdelia do dvoch skupín, pričom prvá polovička bude bojovať o titul.

Doplnenie 1.

V druhom hracom dni pokračovali boje o postup do finále. Páry odohrali v troch kolách ďalších 46 rozdaní (dosť nepochopiteľne v delení 20+16+10).

Pár Sykorová- Gabriel hrajúci v kategórii U26 samozrejme nemal nádej na postup a napokon skončil so slušným ziskom 42.26% na 47 mieste.

Oproti tomu pár Borták-Kentoš pri stabilnom výkone mohol zabojovať o postup do finále. A ten sa napokon podaril hlavne vďaka štvrtému kolu, ktoré ich dostalo medzi „ľudí“, aj keď počas súťaže okolo postupového 26. miesta cyklicky rotovali, ale napokon predsa len získali isté 23. postupové miesto. Postup do finále A je pre našich mladých hráčov, ktorí v tejto kategórii môžu ešte 3 roky reprezentovať, naozaj úspech.

Kvalifikačné výsledky U26 tu.

Kvalifikačné výsledky U21 tu.

Doplnenie 2A, finálové boje.

V posledný deň párových súťaží sa hrali v jednotlivých kategóriách finále A a finále B. Finále B sa hralo pre všetky kategórie mimo U16 spoločne, pričom do finále B neboli prenesené žiadne body z predchádzajúcich súťaží, čiže všetky páry začínali z tej istej štartovej čiary.

Finále A sa hralo pre všetky kategórie osobitne. Zároveň sa uplatnil carry-over vo výške dvoch topov z kvalifikačných bojov pre vedúci pár a postupne sa znižoval až na nula pre posledného postupujúceho do tohto finále.

Finále A je prenášané na BBO až zo štyroch stolov Je zvláštne, že ani jeden stôl nebol aspoň v úvodnom kole prenášaný z kategórie U21, ale MS sú v Taliansku a tak zainteresovaní dôvod ľahko nájdu.

Vstupné očakávania pred finále. Konkurencia vo finále B, v ktorom hraje pár Gabriel-Sykorová je samozrejme ľahšia ako v kvalifikácii U26, čo by mohlo viesť ku lepšiemu výsledku v rozpätí 45-47 percent, Je však ťažké odhadnúť, ako zapôsobí na ich hru tretí deň náročných bojov.

Pár Borták-Kentoš výkonnostne patrí vo finále A niekde medzi 20-26. miesto. Akékoľvek lepšie umiestnenie, napríklad niekde medzi 15-19. miesto je bonus naviac.

Doplnenie 2B, výsledky

Pár Gabriel-Sykorová hral vo finále B veľmi dobre, získal 52.67% a obsadil napokon 22. miesto z 56 párov a urobili si tak náladu pred nasledujúcou súťažou družstiev.

Pár Borták-Kentoš vo finále U21 A obsadil posledné miesto. Zisk len 37,08% je nepríjemným prekvapením, ale aj tak postup do finále A zostáva stále úspechom.

Finálové výsledky U21 A

Finálové výsledkyU26/U31/U21/U26 B

Napísal Edo Velecký


Celkom prečítané 160 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments