«

»

júl 26 2022

Majstrovstvá Európy mládeže 2022

Konali sa vo Veldhovene, Holandsko, v dňoch  19 – 26 júla 2022.

Súťaž prebiehala vo viacerých kategóriách. Za klasické kategórie možno pokladať U26 (voľne povedané hráči mladší ako 27 rokov), rovnako ako U21 (mladší ako 22 rokov). K ním možno zaradiť aj kategóriu U26W (ženy mladšie ako 27 rokov).

V posledných rokoch pribudla kategória U16 ( mladší ako 17 rokov). A rovnako to platí aj pre kategóriu U31 (hráči mladší ako 32 rokov). Dá sa povedať, že mládežnícke ME sa rozšírili oboma smermi…

Ako to bolo s účasťou? Ak sa pozrieme na susedné krajiny V4, tak Poľsko podľa očakávania obsadilo všetky kategórie. Ku Poľsku sa trochu prekvapujúco pridalo aj Maďarsko – čo ukazuje aké úsilie vynakladajú v tejto krajine mladým hráčom, ktorých volajú “kolibríkmi”.

Podobne nemalé úsilie venujú mládeži aj v Čechách a tak bolo istým prekvapením, že súťaže sa zúčastnilo len jedno české družstvo (hrali výborne a  medaila im usla o povestný chĺpok). 

A čo Slovensko? Ako všetci vieme, u nás je mladých hráčov ako šafránu. Bola však veľká snaha poslať družstvo do súťaže U26, ktorá však bola napokon neúspešná z nebridžových príčin.  Zaujímavé je aj niečo iné: teoreticky máme hráčov schopných odohrať v dobrej kvalite súťaž U31, potenciálne dokonca so šancou aj na medailu,  ale v tomto smere nevznikla žiadna iniciatíva. Je to nepochybne veľká škoda.

Takže opäť žiadne družstvo zo Slovenska. Je zrejmé, že tento stav je neúnosný a že zodpovednosť za tento stav nesieme všetci.

 Napísal Edo Velecký

Celkom prečítané 88 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments