nov 21 2017

Hry malých federácií 2017 (Monte Carlo, doplnené o výsledok)

Doplnenie: v súťaži Slovensko napokon obsadilo  ôsme miesto.

Celkové poradie bolo nasledovné:

Družstvo odohralo celkovo 14 zápasov, v šiestich z nich vyhrali. Boli to zápasy proti Guernesey, San Marinu, Litve, Monacu, Malte a tzv. EBL Emeritus President (družstvo pôvodne vystupovalo pod názvom Korzika, môj súkromný názor je taký, že účasť takýchto umelých družstiev na ESFG je kontraverzná). Z toho vysoko vyhrali zápasy proti  EBL Emeritus President, San Marino a Malte, cenná je aj výhra proti silnému družstvu Litvy. Škoda posledného zápasu proti Luxemburgu, pred ktorým sa črtala šanca na lepšie umiestnenie, avšak súperi zahrali na úrovni a tak sa táto šanca rozplynula.

Pozornosť si zaslúži víťazstvo Gruzínska. Napríklad aj preto, lebo súťaže sa zúčastnilo viacero silnejších družstiev ako je Gruzínsko. Napríek tomu boli Gruzínci už pred posledným kolom  jasným víťazom súťaže. Samozrejme, možno mali a asi aj mali šťastie, ale aj nepochybne dobre zahrali. Ale za ich úspechom  je podľa mňa aj to, že sa naučili hrať proti silným súperom. A to aj vďaka tomu, že už niekoľko rokov hrajú ťažké zápasy na BBO. Keď s týmito zápasmi začínali a ich bridž bol vtedy  doslova smiešny, tak dostávali naozaj tvrdé rany, zápasy zvyčajne veľmi vysoko prehrávali.  Napriek tomu sa nevzdali, zlepšili sa herne aj licitačne a hlavne psychicky vyzerajú odolní.  Dnes sú schopní niektoré ťažké zápasy na BBO aj vyhrať a keď im ide “karta” tak ako to bolo v Monte Carlo, tak vyhrajú aj ESFG. Čo z toho vyplýva? Nevyhýbať sa silným súperom  :).

Dňa 21.11.2017 začínajú v Monte Carlo jubilejné desiate Hry malých federácií.Súťaže sa zúčastňuje rekordných 15 krajín. Zúčastnené krajiny odohrajú 14 kôl po 10 rozdaní systémom každý s každým. Slovensko reprezentujú P.Belčák, M.Henc, K.Lohay, M.Vodička a J.Jakabšic. Program prenosov na BBO je nasledovný:

[fb_button]