«

»

White House Juniors 2017

V Amsterdame začína v pondelok 27. marca 2017 každoročná súťaž národných juniorských družstiev zvaná White House Juniors. Slovensko reprezentujú J.Kvoček, M. Vodička, J. Jakabšic, J. Rumančík a O. Kováč.

Súťaž je relatívne cenovo výhodná, lebo účastníci nehradia žiadne vložné a organizátor ponúka počas súťaže stravu a bufet. Predpokladané zvyšné náklady SBZ (cesta a ubytovanie) sú v výške 940 euro plus 105 Euro v prípade splnenia výkonnostného cieľa (umiestnenie do tretieho miesta).

Je to tretia účasť nášho družstva na tejto hodnotnej a medzi juniormi obľúbenej súťaži. V roku 2014 skončilo naše družstvo na 15. mieste z 26 účastníkov, v roku 2015 na 12. mieste z 24 účastníkov.

Tohto roku sa hraje v dvoch skupinách, ktoré majú po 12 družstiev. V tzv. kvalifikačných skupinách sa v pondelok a utorok odohrá 11 kôl zápasov systémom každý s každým, po ktorých sa vytvorí jedna skupina, kde si zahrajú v stredu švajčiarskym systémom 6 kôl o postup do semifinále. V štvrtok sa hrá semifinále a v piatok finále. Nepostupujúce družstvá si zahrajú vo štvrtok o ďalšie poradie v skupinách podľa aktuálneho poradia po round robin, v piatok môžu svoje sily vyskúšať v párovej súťaži.

Naše družstvo sa dostalo do skupiny B a začína s izraelskou U20. Zápasy zo súťaže budú prenášané na BBO, program nájdete tu a tak môžete naše družstvo povzbudiť aspoň virtuálne. Iné informácie o súťaži, hlavne výsledky a priebežný stav nájdete tu. Súťaž je chápaná ako jeden z hlavných prostriedkov prípravy na MEJ v Šamoríne.

Prenosy na BBO 27. marca:

(13.00-14.25) 1: Netherlands White – Netherlands Orange

(14.35-16.00) 2: Finland -Czech Republic

(16.10-17.35) 3: Germany – Israel

(18.30-19.55) 4: Sweden-France

(20.05-21.30) 5: Russia-Netherlands Blue
[fb_button]


Celkom prečítané 172 krát.

Pridaj komentár