«

»

jún 18 2023

Víťazi zo Štrasburgu (3-17.júna 2023)


10th European Transnational Championships ● Strasbourg, France ● 3 – 17 June

Mixed Teams:

Gold: Turnips: Pierre Franceschetti, Donatella Halfon,Quentin Robert, Anne-Laure Tartarin, Cédric Lorenzini (FRA), Hilda Setton (SUI)
Silver: Otra Vez: Maya Lo Björk Heed, Simon Hult, Andrea Nilsson (SWE), António Palma (POR)
Bronze: Robinson: Linda Robinson, Giorgia Botta, Emma Kolesnik, Adam Grossack, Zachary Grossack (USA)
Edmonds: Katarzyna Dufrat, Piotr Zatorski, Justyna Żmuda (POL), Jodi Edmonds, Joel Wooldridge (USA), Michał Klukowski (SU

Mixed Pairs:

Gold: Michael & Debbie Rosenberg (USA)
Silver: Thor Erik Hoftaniska & Gunn Tove Vist (NOR)
Bronze: Maija Romanovska & Janis Bethers (LAT)

Debbie Rosenbergová má teraz štyri medaily, 2 zlaté a 2 bronzové, tri z nich získala s manželom Michaelom, štvrtá bola v ženských tímoch.

Mixed BAM:

Gold: Edmonds: Katarzyna Dufrat, Piotr Zatorski, Justyna Żmuda (POL), Jodi Edmonds, Joel Wooldridge (USA), Michał Klukowski (SUI)
Silver: 54Fun: Lin-Huan Chen, Hong Ding, Ding-Hwa Hsieh, Adam Wildavsky (USA), Nikolas Bausback (GER)
Bronze: Xanadu: Espen & Helen Erichsen, Diana Nettleton, Thomas Paske (ENG), Per-Ola Cullin, Marion Michielsen (SWE)

Porazení finalisti zmiešaných tímov sa mohli zúčastniť finále BAM, čo umožnilo Edmondsovcom získať druhú medailu. Justyna Żmuda tak získala deviatu medailu, Katarzyna Dufratová siedmu. Marion Michielsenová tiež dosiahla deväť medailí. V súčasnosti je šesť žien, ktoré majú viac medailí ako najlepšie skórujúci muž. Michał Klukowski získal svoju tretiu bronzovú medailu v zmiešaných družstvách za sebou, Teraz má päť medailí, všetky získal so svojou manželkou Justynou.

Senior Teams:

Gold: France Seniors: Albert Bitran François Stretz, Michel Claret, Jean-Pierre Rocafort, Philippe Chottin, Hervé Fleury (FRA)
Silver: Milner: Reese Milner, Hemant Lall, Zia Mahmood (USA), Jørgen Cilleborg Hansen, Steen Schou (DEN), Nafiz Zorlu (TUR)
Bronze: Dutch Senior: Willem Gosschalk, Leonard Hofland, Bas van der Hoek, Willem van Eijck (NED)
Zimmermann: Michał Kwiecien, Włodzimierz Starkowski, Piotr Tuszyński (POL), Piotr Gawryś, Pierre Zimmermann (SUI), Krzysztof Martens (MON), Fernando Piedra npc

Piotr Tuszyński sa stal druhým mužským hráčom po Philippovi Cronierovi, ktorý získal päť medailí na európskych nadnárodných majstrovstvách s úspechmi v otvorených dvojiciach (zlato 2005) a otvorených družstvách (zlato 2013, striebro 2005 a bronz 2003). Pierre Zimmermann má na konte už štyri medaily po troch úspechoch v zmiešaných tímoch (zlato 2011, bronz 2015, ’19). Zia Mahmood je najlepším neeurópanom. Teraz má tiež štyri medaily, po seniorských ME 2019 tímovej zlatej a dvoch strieborných v otvorených dvojiciach (2013, ’17) Je to zároveň štvrtá medaila Krzysztofa Martensa.

Women Teams:

Gold: Tri Polar: Nevena Senior, Nicola Smith (ENG), Janice Seamon-Molson, Anam Tebha (USA), Irene Baroni ITA), Kathrine Bertheau (SWE)
Silver: Baker: Sally Brock, Fiona Brown (ENG) Lynn Baker, Karen McCallum (USA) Bronze: Galatasaray SK: Asli Acar, Berrak Erkan, Hatice Özgür, Dilek Yavaş (TUR), Serdar Erdem npc
Green: Heather Dhondy, Marcia Green (ENG), Nikica Šver (CRO), Christina Lund Madsen (DEN), Jovanka Smederavac (FRA)

Janice Seamonová-Molsonová získala piatu medailu a druhý titul po ženských dvojiciach v roku 2013. Pre Nevenu Senior je to tiež piata medaila, ale len prvá zlatá.

Women Pairs:

Gold: Hatice Özgür & Dilek Yavaş (TUR)
Silver: Cathy & Sophia Bałdysz (POL)
Bronze: Fiona Brown & Helen Erichsen (ENG)

Hatice Özgür, Dilek Yavaş a Helen Erichsen získali v priebehu niekoľkých dní aj druhú medailu.

Open Teams:

Gold: Vinciguerra: Hervé Vinciguerra, Philippe Soulet, Marc Bompis, Thomas Bessis, Cédric Lorenzini (FRA), Franck Multon (MON)
Silver: France Green: Julien Bernard, Alain Lévy, Nicolas Lhuissier, Eric Mauberquez, Jérôme Rombaut, Léo Rombaut (FRA)
Bronze: Vinci: Giovanni Donati, Giorgio Duboin, Fabrizio Hugony, Lorenzo Lauria, Alfredo Versace, Francesco Saverio Vinci (ITA), Alessandro Piana npc
Lankveld: Wubbo de Boer, Agnes Snellers, Berend van den Bos, Joris van Lankveld (NED)

Thomas Bessis už v roku 2007 zvíťazil v kategórii Open Teams. Philippe Soulet získal striebro v v roku 2003. O dvadsať rokov neskôr sa mu to podarilo ešte lepšie.

Družstvo Lankveld naše slovenské družstvo v štvrtom kole porazilo v pomere 18.44-1.56, čo bola naša najvyššia výhra v súťaži. Dynamiku súťaže družstiev dobre ukazuje skutočnosť, že po šiestom kole bolo toto družstvo na 74 mieste, Slovensko na štvrtom.

Open Pairs:

Gold: Sabine Auken & Roy Welland (GER)
Silver: Eliran Argelazi & Lee Rosenthal (ISR)
Bronze: Boye Brogeland & Christian Bakke (NOR)

Sabine Auken a Roy Welland sú prvým párom, ktorý vyhral Open Pairs druhýkrát, po roku 2013. V roku 2017 získali jednu striebornú medailu aj v zmiešaných dvojiciach. Roy vyhral aj úvodné Zmiešané tímy v roku 2003, keď Sabine získala bronz. Sabine má jednu medailu navyše, družstvo žien bronz v roku 2009.

Open BAM:

Gold: Pepsi: Nikos Delimpaltadakis, Vassilis Vroustis (GRE), Jacek Pszczoła, Kiki Ward-Platt (USA), Andrzej Jaszczak (POL)
Silver: France Purple: Wilfried Libbrecht, Franck Riehm, Bénédicte Cronier, Philippe Cronier, Jean-Luc Aroix, Jérémie Tignel (FRA)
Bronze: Daisy Chain: Pierre Franceschetti, Quentin Robert (FRA), Dennis Bilde (DEN), Agustín Madala (ITA), Hilda Setton (SUI)

Philippe Cronier zvyšuje svoj náskok na čele rebríčka najúspešnejších medailistov, teraz ich má na konte už osem. Jeho manželka Bénédicte má šesť medailí. B-finále otvorených a ženských dvojíc vyhrali Ahu Zobu a Mustafa Akhun z Türkiye. Na týchto majstrovstvách bolo udelených 141 samostatných individuálnych medailí, ale 19 hráčov získalo dve medaily. Zostáva 122 medailistov z 18 rôznych krajín. António Palma sa stal prvým medailistom z Portugalska, ktoré sa stalo 36. krajinou, ktorá získala medailu na majstrovstvách Európy. Francúzsko (146) predstihlo Holandsko (120) v počte získaných medailí na otvorených majstrovstvách Európy. Majú tiež najviac zlatých medailí (53). Poľsko (109) je v rebríčku národov tretie, pred USA (91) a Talianskom (87).


Celkom prečítané 97 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments