«

»

jún 17 2023

X. transnacionálne majstrovstvá Európy (Strassburg, 3-17.júna 2023), doplnenie 5


V dňoch 3-17. júna sa vo francúzskom Strassburgu konajú X. transnacionálne majstrovstvá Európy.

Prvý týždeň sa hrali súťaže v mixoch (družstvá, páry a BAM) a seniorov (družstvá a páry). Druhý týždeň sa hrajú súťaže open a žien (družstvá, páry a BAM).

Slovenské družstvo (v pozmenenej zostave oproti nominácii, nakoľko E. Veleckého nahradil M. Henc) začína súťaž 10. júna v súťaži družstiev. Do súťaže družstiev je prihlásených 93 družstiev zo 40 krajín. Prvé tri dni sa hraje 15 kôl round robin, z ktorých sa postupuje do KO32. Hráči, ktorí vypadnú v tomto a nasledujúcich kolách KO, majú možnosť voľby: prejsť do súťaže párov alebo do súťaže BAM.   

Priebežné výsledky je možné sledovať na tomto linku. Počas celej súťaže sú na BBO priame prenosy zo špičkových stolov

.

Doplnenie 5:
Posledný deň sa hrali finálové súťaže. Zo slovenského hľadiska bolo zaujímavé tzv. finále B súťaže párov, v ktorom hrajú páry z open a ženskej súťaže, ktoré nepostúpili do finále A. Nie je to žiadna ľahká súťaž, veď aj v tejto hralo niekoľko majstrov sveta či Európy.

Z našej strany sa súťaže zúčastnil pár Kvoček-Vodička. A vyzeralo to dlho veľmi nádejne, lebo po zhruba dvoch tretinách súťaže boli na jej čele. Napokon však v závere sa už tak nedarilo, ale aj tak obsadili zo ziskom 59.11% potešiteľné piate miesto z 71 účastníkov.

Doplnenie 4:
V dňoch 15-16. júna pokračovala súťaž párov semifinálovými bojmi.

V semifinále A hralo 64 párov, pričom pár Kvoček-Vodička skončil na 48. mieste so 48.39%.
V semifinále B hralo 72 párov, pričom pár Henc-Lohay skončil na 63. mieste so 45.51%.

Ani jeden z párov nepostúpil do finále A. Istú šancu mal na postup občas pár Kvoček-Vodička, ktorému v súčte chýbali asi 3 percentá, ale k postupu potreboval mať aspoň jedno kolo cca na 60 percent, ďalšie tiež slušne nadpriemerné, čo sa ukázalo ako nereálne. Postúpiť do finále zo semifinále B bolo ešte výrazne ťažšie, lebo postupovali len dva páry a na postup bolo treba nahrať v súčte až 59 percent.

Potvrdilo sa, že párová súťaž je veľmi ťažká, konkurencia bola naozaj silná a za každú chybu sa platí, pričom sa nemožno spoliehať na to, že súperi sa odmenia rovnako.

Doplnenie 3:

Úvodnej dvojdňovej časti párového turnaja sa zúčastnilo celkom 145 párov. Pár Kvoček- Vodička získal 51.31°% a obsadil 56 miesto. Pár Henc-Lohay získal 48.36% a obsadil 105 miesto.
Po tejto časti sa páry rozdelili na semifinále A a semifinále B. Do semifinále A malo postúpiť prvých 52 párov, ale napokon postúpilo ako akási obdoba tenisového lucky loosera až 57 párov a medzi nimi aj Kvoček-Vodička.
V semifinále sa hraje o postup do finále, pričom z A postúpi cca 20 párov a z B len dvaja. Zvyšok finalistov budú porazení z finále družstiev.

. Doplnenie 2:

Z hľadiska nášho družstva ďalšie dva dni súťaže družstiev zaostali za úvodným dňom. Istým spôsobom sa zopakovala Budapesť (IBBF), kde naše družstvo po prvom dni dokonca viedlo, ale potom prišiel ústup z pôvodných pozícií. Príčiny nemožno pár slovami popísať, ale snáď nebudem ďaleko od podstaty, keď poviem, že ubudlo šťastia a pribudlo smoly, avšak zároveň platí, že nie sme navyknutí hrať viacero dní kvalitne a bez doslova zbytočných chýb. Za tohto stavu treba oceniť, že družstvo temer do poslednej karty bojovalo o postup medzi najlepších 32 družstiev a napokon túto métu minulo o necelých 5VP. Celkové 42 miesto (napokon z pomedzi 93 družstiev) patrí v tejto konkurencii skôr ku nadpriemerným výsledkom v porovnaní s výsledkami na podobných súťažiach v minulosti.

Hráči budú hrať teraz súťaž párov. Program je naozaj náročný a hráčov poriadne zaťaží, lebo v párovej súťaži nie je miesto na oddych. Najprv sa hraje za dva dni 100 rozdaní o postup do semifinále A a B, potom nasleduje ďalších 100 rozdaní za dva dni o postup do finále A. Každý deň sa k súťažiacim pridávajú hráči, ktorí vypadli v KO v súťaži družstiev.

Doplnenie 1: po prvom hracom dni je družstvo Slovenska na veľmi peknom štvrtom mieste. To zároveň znamená, že v nedeľňajšom prvom kole (o 10. hod) bude hrať na vugraphe BBO. Súperom bude družstvo Team Funbridge. Ešte dve snímky zo súťaže:


Celkom prečítané 260 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments