«

»

máj 22 2020

Online majstrovstvá sveta mládeže 2020

Online majstrovstvá sveta mládeže 2020

Skončila sa skupinová časť online majstrovstiev sveta mládeže, ktorú ste mnohí z vás pravidelne sledovali a preto by som rád doplnil pár slov k súťaži. Slovensko sa zúčastnilo tejto akcie aj v minulosti, kedy sme bojovali o dobrý výsledok a tesne nám ušiel postup do play-off.

Do tohto ročníku som ako čerstvý NPC juniorskej reprezentácie vstupoval s úplne inými cieľmi. Naše družstvo prechádza tak trochu šokovou generačnou výmenou. Základ družstva sme dokázali zostaviť z juniorov so skúsenosťami z najlepších slovenských súťaží aj z reprezentácie: Vodička, Gabriel, Miklovič. Zvyšok bolo treba získať z rezervoáru mladých bridžistov, ktorých ste mohli registrovať napríklad cez Školské majstrovstvách bridžových krúžkov v Topoľčanoch. Preto som oslovil NBC, KBK aj Topoľčiansky bridžový klub a výsledkom bolo doplnenie družstva o 3 páry, ktoré prejavili záujem: Chrvala-Sagan, Borták-Kentoš, Kohutiar-Kúdela.

Nakoľko sme sa zúčastnili najvyššej kategórie U26 s mladým a neskúseným družstvom, neočakával som veľké výsledky. Napriek tomu sa nám podarilo vyhrať 2 zo 7 zápasov. Mojim cieľom bolo dať šancu našim mladým hráčom okúsiť medzinárodný bridž, aj keď len vo virtuálnej podobe a získať prehľad o ich schopnostiach aj nedostatkoch. Preto som vo väčšine zápasov nenasadzoval náš najsilnejší pár Vodička-Gabriel, ale dával som prednosť mladším. Som rád, že väčšina z nich ukázala chuť hrať a nebol problém postaviť družstvo na žiadny zo zápasov a mohli sme flexibilne akceptovať návrhy termínov od súperov.

Myslím si, že s týmto základom môžeme cez štúdium a hernú prax vychovať ďalšiu kvalitnú juniorskú reprezentáciu a budem rád, keď sa pridajú aj ďalší mladí bridžisti. Za týmto účelom som vytvoril Discord server, ktorý umožňuje okrem štandardných textových správ a chatovacích miestností aj hovory, praktické počas tréningov a živé prenosy obrazovky, ktoré sme už otestovali pri analýze posledného zápasu s Gréckom, kde Maťo Vodička názorne ukazoval správne plánovanie zohrávky alebo vysvetľoval dražobné postupy. Rád by som pozval všetkých mladých bridžistov, ale aj starších hráčov, ktorí by chceli prispieť, aby sa k nám na Discord pridali. Je to nielen nástroj na hovory počas tréningu, ale aj priestor pre otázky a problémy, s ktorými sa môžu bridžisti stretnúť. Môžete sa pridať cez link https://discord.gg/RjKcwVE (k prístupu je potrebné sa zdarma registrovať emailovou adresou).

Záverom by som chcel poďakovať hráčom za účasť a všetkým, ktorí pomohli svojou troškou alebo nás podporovali na BBO. Špeciálne však chcem poďakovať Maťovi Vodičkovi, ktorý poctivo odkibicoval každý jeden zápas, pripravoval analýzy a predával svoje znalosti mladším členom družstva.

Jakub Rumančík

NPC juniorskej reprezentácie

 


Celkom prečítané 133 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments