dec 19 2023

Kapitán mládežníckej reprezentácie

Predsedníctvo SBZ schválilo Martina Vodičku za kapitána mládežníckych reprezentačných výberov (6x ZA). Členovia P-SBZ sú si vedomí hráčskych a osobnostných kvalít Maťa Vodičku a oceňujú, že sa podujal odovzdávať svoje vedomosti a skúsenosti v prospech rozvoja talentu o niečo mladších kolegov. V novej funkcii sa okrem dôvery a hladkej spolupráce zo strany členov P-SBZ bude Maťo môcť spoľahnúť na praktickú pomoc aj zo strany doterajších kapitánov open a mládežníckej reprezentácie.

P-SBZ súčasne ďakuje predchádzajúcemu kapitánovi Jakubovi Rumančíkovi za čas, keď sa spolupodieľal na príprave a plne zabezpečoval reprezentačné akcie v zahraničí aj na Slovensku. Jeho vytrvalá práca bola korunovaná historickým úspechom v podobe prvej medaile z vrcholnej súťaže pre Slovensko za 3. miesto na ME mládeže 2023 v kategórii U16, ktorá bude pevne spojená s jeho menom. Kubo po týchto ME mládeže požiadal o uvoľnenie z funkcie z časových dôvodov súvisiacich s pracovným vyťažením a rozrastajúcou sa rodinou, pričom ako hráč ostáva naďalej spojený so slovenským bridžom. Snáď nič nedokazuje kvalitu a zároveň kontinuitu funkcie kapitána mládežníckej reprezentácie lepšie než to, že na tých istých ME získal pár Rumančík-Vodička 3. miesto v kategórii U31.

Maťovi aj Kubovi prajeme, každému zvlášť, v ďalšom období veľa úspechov na bridžovom aj osobnom poli.

Napísal: Peter Belčák