«

»

nov 09 2021

Champions Cup, Pezinok, 11-13. novembra 2021

Champions Cup, Pezinok, 11-13. novembra 2021

Champions Cup alebo pohár šampiónov, je pravidelná súťaž organizovaná EBL v dvojročných intervaloch. Je to súťaž selektívna, právo účasti majú víťazi národných líg z tých krajín, ktoré obsadili prvých 10 miest v posledných majstrovstvách Európy družstiev. Účastníkov je však niekedy viac ako desať, lebo právo účasti má aj víťaz predchádzajúceho ročníka a aj majster krajiny, v ktorej sa súťaž organizuje.

Tento rok je účastníkov až 12. Právo účasti získali družstvá z Bulharska, Dánska, Anglicka, Izraela, Maďarska, Holandska, Talianska, Nórska, Švédska a Švajčiarska. Do tucta zaokrúhľuje počet holandský víťaz predchádzajúceho ročníka a naše družstvo ako zástupca krajiny organizátora. Zoznam účastníkov súťaže nájdete tu.

K veci patrí, že posledný ročník našej ligy hraný pred covid pandémiou vyhralo družstvo KBK Košice. Toto družstvo sa však účasti vzdalo a tak naše farby zastupuje reprezentačný výber pod menom Légia Košice. Hrať by mali Kvoček (kapitán), Vodička, Lohay, Henc a Velecký.

Rovnako je vhodné spomenúť, že súťaž sa mala hrať pred rokom, ale pre pandémiu bola odložená na tento rok. Pandemická situácia však nie je oveľa lepšia ako vlani a náročnú prípravu súťaže silne ovplyvnila. Ako sa dotkne samotného priebehu, nám ukáže záver tohto týždňa.

Súťaž sa bude hrať najprv systémom každý s každým, tzv. round robin. V RR každé družstvo odohrá 11 zápasov, 6 zápasov vo štvrtok 11-teho, 5 zápasov v piatok 12-teho, každý zápas na 10 rozdaní. Po RR sa vytvoria tri štvorice, ktoré v rámci každej skupiny odohrajú v sobotu 13-teho semifinále a finále, každé na 32 rozdaní. 174 rozdaní so špičkovými súpermi bude poriadna záťaž pre každého účastníka.

Zápasy budú štandardným spôsobom prenášané na BBO. Z každého kola budú prenášané 2 zápasy, čiže 4 stoly. Program prenosov nájdete tu.

EBL má pre súťaž osobitnú stránku, ktorú nájdete tu. Do Pezinka príde aj generalita EBL, očakáva sa aj prezident svetovej bridžovej federácie.

Na stránke budú samozrejme uverejňované aj aktuálne informácie, predovšetkým výsledky.

Pozornosť môžete venovať aj buletinom, ktoré na európskych súťažiach mávajú zvyčajne vysokú úroveň.

Držte nám palce 😊.

Napísal E. Velecký.


Celkom prečítané 541 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments