«

»

mar 09 2021

Gabos Memorial Pairs Tournament on BBO


Hi,

on 14th March, 2021 I would like to arrange a Gabos Memorial Pairs Tournament in two rounds and 16 boards/round.

The first round begins at 17:00 CET, the second at 20:00 CET, with an 1 hour break. The scoring and movement will be MP (Mitchell). Both rounds will be found on BBO as two separate tournaments, so it is necessary to enter for both ones. It is desirable that each pair should enter for both rounds but not mandatory.  There is no entry fee for the tournament.

I would appreciate if you took part on this tournament. You can choose a partner from the attached list or if he/she doesn’t occur on it, give me the real name and BBO-nick and send it on this address. This registration is necessary but doesn’t mean an automatic entry for the tournament. You must enter yourself and your partner earliest two hours before start.

Best regards

Zsuzsa Réti


=======================================================================================================

Szervusztok!

március 14-én, vasárnap 2×16 leosztásos páros versenyt szeretnék rendezni a BBO-n Gabos Gábor emlékére.

Az első forduló 17:00 órakor kezdődne és a második 20:00 órakor, közte lenne 1 óra vacsoraszünet.

A verseny értékelése és ültetési rendje MP (Mitchell). A két forduló a BBO-n két külön versenyként fog szerepelni, ezért mindkét fordulóra külön kell nevezni, de jó volna, ha minden pár mindkét fordulóra nevezne. A részvétel ingyenes.

Nagyon szeretném, ha ezen részt vennél, a mellékelt listából válasszál magadnak partnert, de ha a listán nem szerepel a partnered, írd meg, kivel szeretnél játszani BBO névvel együtt, és ide küldd el a jelentkezést. A jelentkezés nem jelent automatikus nevezést, azt legkorábban a verseny kezdete előtt 2 órával lehet megtenni.

Üdvözlettel Réti Zsuzsa


=======================================================================================================

Pozvánku tlmočíme na základe žiadosti našich maďarských priateľov. Uvítali by účasť dvoch troch slovenských párov, napríklad takých, ktorí si Gabosa pamätajú z jeho aktívnej bridžovej činnosti.

Pán Gabos Gábor zomrel v roku 2014 vo veku osemdesiat rokov. Gábor bol výborný maďarský hráč, ktorý bol však predovšetkým skvelý a svetoznámy klavírny virtuóz, ktorý hlavne v mladom veku žiaril ako meteor a pochodil za aplausu nadšeného publika všetky svetové pódiá. Práve celebrity tohto typu – bridž hraje v Maďarsku povedzme prezident alebo bývalý premiér a ak ich stretnete na súťaži, tak ich nerozoznáte od iného bridžového nadšenca – sú jedným z faktorov, prečo bridž hraje u našich susedov výrazne viac hráčov ako u nás. Gábora som po roku 2000 často stretával na maďarských súťažiach a zvyčajne som mu vysvetloval, že nemôže súperom zakázať alertovanie, ale pre kľud jeho duše teda alertovať nebudeme. Či v alertovaní videl pomôcku súperov alebo to bol len akýsi pokus o návrat do starých čias, sme nikdy neprediskutovali, nebolo akosi času, doba sa oproti minulosti zrýchlila…

Na nasledovnom obrázku je Gabos v zápase s legendárnym Benitom Garrozom:


Celkom prečítané 98 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments