okt 19 2020

Zmeny v SPOD

Milí bridžisti,

chcem vás upozorniť, že dátum konca registrácie do turnaja SPOD bol presunutý na sobotu 24.10. Prvým hracím dňom teda bude streda 28.10.
Ospravedlňujem sa za prípadné nepríjemnosti spôsobené presunom termínu.

Dôvod presunu je, že väčšina tímov využila na prihlásenie posledné dni, a teda nebolo jasné, či bude tímov dostatok na konanie turnaja. Zároveň by som vám chcel oznámiť zmenu ohľadom hracieho dňa.
Hracím dňom naďalej ostáva streda. Rozhodli sme sa však umožniť tímom odohrať svoje zápasy aj inokedy, v prípade, že naozaj nemajú možnosť ich odohrať v odporúčanom termíne. Spôsob, akým treba požiadať o presun zápasu bude uvedený na stránke spolu s odporúčaným nasadením, a uvádzam ho aj tu:

————–
Ak niektorému tímu nevyhovuje odporúčaný termín (streda), má kapitán tohto tímu za úlohu odoslať email na kapitána súperov s kópiou na administrátora súťaže s informáciou o nevyhovujúcom termíne. Tento email musí zároveň obsahovať návrh potenciálnych náhradných termínov, napr.: „V stredu nemôžeme, môžeme však hocikedy v utorok alebo štvrtok poobede, prípadne v nedeľu.“
Odoslanie tohto emailu sa považuje za absolútnu neschopnosť odohrať zápas v určenom termíne.

Kapitán súperov by mal najneskôr do 48 hodín odpísať, ktorý z navrhovaných termínov vyhovuje jeho družstvu. Tým sa považuje termín za dohodnutý a zverejní sa na stránke v tabuľke v stĺpci „Náhradný termín“.
V prípade, že nie je možné nájsť zhodu v danom týždni, je možné zápas presunúť aj na ďalší týždeň, pokiaľ to súťaž dovoľuje (ešte stále prebieha skupinová časť).
V prípade, že nie je možné nájsť vhodný náhradný termín zápasu, napriek všemožnej snahe zo strany oboch družstiev, pridelí sa výsledok 10-10 VP.
Ak sa zápas neodohrá vinou niektorého z družstiev, pridelí sa výsledok 15-0 VP v prospech druhého tímu.

Cieľom týchto pravidiel je umožniť účasť na turnaji čo najväčšiemu počtu tímov a hráčov. Nakoľko sa jedná o slovenský turnaj na priateľskej úrovni, veríme, že touto cestou nebudú páchané žiadne špekulácie s cieľom získať víťazstvo v danom zápase. Prosíme, aby bolo vždy prioritou odohrať zápas v riadnom termíne, chceme však umožniť, aby to bolo občas možné presunúť – v prípade, že to naozaj nejde inak.
——————

Ďakujem za porozumenie,