Z histórie slovenského bridžu IV.

Týmto príspevkom by som rád doplnil predchádzajúci článok o jeden turnaj, ktorý sa odohrával v roku 1972 v Bratislave, na ktorý mám osobné spomienky. V Žiline sa obnovil bridžový život v roku 1970 (podrobnejšie informácie budú v samostatnom článku) a na spomínaný turnaj o Pohár Unic clubu, ktorý sa konal v dňoch 15-16.4.1972 sa zo Žiliny vybralo 13 bridžistov. Môj partner Rudolf Louda (zvaný Ryba) mal pricestovať na turnaj priamo z domu (v Prahe). Po príchode do Unic clubu som márne hľadal svojho partnera a niekto hľadal mňa. Keď sa ku mne dopátral, tak sa predstavil ako Slávek Čermák a vysvetlil, že Ryba nemohol prísť, a tak ho požiadal, aby do Bratislavy cestoval miesto neho a hral turnaj so mnou. Nikdy predtým sme spolu nehrali. Ešte sme mali pol hodiny času do začiatku turnaja, tak sme sa posadili a dohovárali, čo budeme hrať. Slávek navrhoval Livornské káro alebo vlastný systém URSUS, ktorý hrali spolu so svojím stálym partnerom. My v Žiline sme všetci licitovali LIMIT. Nakoľko sme nenašli prienik, nakoniec sme sa dohodli, že budeme licitovať „obrázky“. Na turnaji štartovalo 26 párov. Celkové výsledky turnaja si nepamätám. Z dobového ručne písaného záznamu sú k dispozícii len výsledky žilinských bridžistov.

Čakanie na výsledky

Prebranie ceny

rotatedpdf90

PS. Výsledky boli doplnené dňa 27. mája 2017.

Napísal Peter Hora.

[fb_button]

1 comment

1. iittt

Vzácna tabuľka. S nostalgiou v nej objavujem a čítam mená ako Škunda, Hecht, Krušpán, Vašíček, Golovkov, Odokienko, Stekauer, Jedlička. Už vtedy hrávali. Niektorí sa k bridžu vrátili, niektorí s prestávkami držia bridž ešte aj dnes: Hora, Velecký, Zlacký, Slabeycius, Filip.