«

»

júl 03 2019

Výsledky našich hráčov z majstrovstiev Európy v Istanbule (2019).

Výsledky našich hráčov z majstrovstiev Európy v Istanbule.

Slovensko (Velecký, Henc, Lohay) české(Filip) družstvo obsadilo v súťaži seniorských družstiev 13. miesto z 25 súťažiacich družstiev. Do vyraďovacích bojov postupovalo najlepších osem, takže na nás sa nedostalo. Škoda, lebo takýto výsledok sa dal pri vyváženejšej hre družstva naozaj dosiahnuť.

V súťaži párov sa naše páry nedostali do semifinále A. Z 50 párov postupovalo 22 párov, Filip-Velecký skončili na 25. mieste, Henc-Lohay na 38. mieste. Cesta do finále párov sa tým významne sťažila, lebo zo semifinále A išlo do finále 12 párov, kým zo semifinále B dva páry. Napokon v tomto semifinále skončil pár Filip-Velecký na siedmom mieste, tesne ho nasledovala dvojica Henc-Lohay. Treba dodať, že dvojica Filip-Velecký zo zdravotných dôvodov súťaž nedohrala (hrali 7 rozdaní zo 16 v poslednej sekcii), ale napriek tomu ju organizátori nechali v hodnotení.

Na súťažiach sme sa podľa mňa nestratili, predstavovali sme klasický priemer, ale dúfali sme v lepší výsledok.

Chceme poďakovať nášmu zväzu za túto možnosť zahrať si európskou seniorskou elitou. Bolo to výborné podujatie, skvele sme si zahrali. Osobitné poďakovanie patrí Petrovi Belčákovi, ktorý musel riešiť mnohé špeciálne organizačné problémy. Ono nás totiž dva dni sťahovali z hotela do hotela, bolo treba zaistiť dopravu (Istanbul je 15 milionové mesto). Potom zrazu vysvitlo, že vraj nemáme nárok na raňajky, ktoré sme mali zaplatené. Jednu dvojicu chceli o deň skôr vysťahovať z hotela, druhú zase nie – pričom sme mali rovnaké rezervácie. Na druhej strane, keď pominieme tieto otravné maličkosti, tak to bol najlepší možný hotel z výbornými hracími podmienkami, s vynikajúcou a nie drahou tureckou stravou.

Napísal Edo Velecký


Celkom prečítané 118 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments