«

»

jún 15 2019

Výsledky našich hráčov v Tel Avive

V dňoch 2-6. júna 2019 sa družstvo v zložení P.Belčák, K.Lohay, M. Henc a A. Filip na pozvanie izraelskej federácie zúčastnilo 53rd International Bridge Festivalu v Tel Avive. Takýchto festivalov organizuje Izrael ročne niekoľko a zvykne naň pozývať aj hráčov z viacerých európskych krajín. Izrael hradí ubytovania a vložné, účastníci si hradia dopravné náklady.

Výsledky súťaží hraných na tomto festivale možno pozrieť tu.

Najlepšie umiestnenie dosiahli naši hráči v úvodnej súťaži BAM. Hralo 82 družstiev, naši hrajúci pod hlavičkou Slovensko sa umiestnili na slušnom 14 mieste. Žiaľ, šlo zároveň o premárnenú šancu, lebo nebyť banálnej nepozornosti v jednom z rozdaní v poslednom kole, mohli skončiť na štvrtom mieste.

V nasledujúcej hlavnej súťaži družstiev skončilo Slovensko na 23. mieste zo 81 účastníkov a do štvrťfinále nepostúpilo.

Hlavná súťaž párov sa začala kvalifikáciou. Hralo v nej zhruba 230 párov (výsledky kvalifikácie sú momentálne nedostupné, takže sa spolieham na svoju pamäť a tieto údaje sú približné). Do finále A postupovalo 76 párov z kvalifikácie a 4 páry dvoch družstiev, ktoré hrali finále družstiev v tom istom čase ako sa hrala kvalifikácia. Naši do finále nepostúpili, aj keď pár Lohay-Filip k tomu nemal ďaleko, lebo skončil na 86. mieste. Pár Henc-P.Belčák bol v kvalifikácii zhruba o 100 miest horší. Oba páry potom hrali finále B, v ktorom pár Lohay-Filip skončil na 16. mieste a pár Henc-P. Belčák na 111. mieste.

Na záver si naši hráči ešte zahrali imp párak. Hralo 105 párov. Filip s P. Belčákom obsadili 35. miesto, Henc s Lohayom 45. miesto.

Napísal: E. Velecký


Celkom prečítané 141 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments