«

»

okt 31 2022

Výsledky Hier malých federácií 2022

Hry malých federácií 2022 sa hrali  v cyperskej  Larnake. Súťaže sa zúčastnilo 15 družstiev.

Záverečné výsledky nájdete tu. Vyhralo Srbsko, Slovensko skončilo na 8. mieste.

Tento stručný popis ale nevystihuje podstatu súťaže, v ktorej až 12 družstiev dlho živilo svoju nádej na víťazstvo prípadne čelné umiestnenie. Napríklad naše družstvo bolo pred posledným kolo na štvrtom mieste, len cca 4VP za vedúcim Srbskom. 

Posledné kolo bolo dramatické. Všetky družstva z čela tabuľky svoje zápasy prehrali. Žiaľ, aj naše družstvo, ktoré v poslednom kole utŕžilo jedinú vysokú prehru v súboji s domácim Cyprom, pričom v zápase sme boli favoritom. Zápas sa nám naozaj nevydaril, kým súperovi vyšlo na čo siahol. Víťazom súťaže sa napokon stalo Srbsko, ktoré malo v poslednom kole bye a tak mohlo len pasívne prizerať. Mimochodom, práve Srbsko sme porazili v pomere 19:1, ale tento zápas zapadol pod dojmom krutej prehry v poslednom kole.

 Napísal Edo Velecký

Celkom prečítané 132 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments