«

»

sep 11 2020

Slovensko v OCBL súťaži na BBO (7-11. septembra 2020)

V dňoch 7-12. septembra sa na BBO hrala súťaž družstiev organizovaná tzv. Online Contract Bridge League (viacmenej anonymné zoskupenie). Súťaže sa v rámci prípravy reprezentácie zúčastnilo aj družstvo hrajúce pod hlavičkou Slovenska. Družstvu velil Miro Ploščica, ďalšími členmi boli D. Števák, T. Menyhért, K. Lohay, M. Henc, M. Vodička, J. Kvoček a E. Velecký. Vložné do súťaže vo výške 300 USD hradil SBZ.

Súťaže (odkaz je tu) sa zúčastnilo 32 družstiev, medzi nimi niekoľko družstiev zaraditeľných do svetovej špičky, mnoho družstiev zložených z hráčov permanentne hrajúcich vrcholové medzinárodné súťaže, ako aj niekoľko družstiev, ktoré využili príležitosť zahrať si proti kvalitným súperom. Organizátori rozdelili družstvá do štyroch skupín, v ktorých sa hralo sedem kôl systémom round robin, čiže proti každému družstvu v skupine.

Naše družstvo začalo dobre. Najprv sme porazili profesionálne družstvo de Bottom 11.76-8.24 a potom temer reprezentačné poľské družstvo AJ Diament 12.55-7.45. Potom však po týchto tesných výhrach prišli 3 vysoké prehry. Nórske družstvo Amalgamated si odnieslo zo zápasu s nami 15.19 VP, v ďalšom kole nám dobre hrajúci súperi z internacionálneho družstva Wilson ukradli 17.72 VP a do tretice nám udelili lekciu skvele hrajúci Nóri vedený Hellnesom, keď si do tabuľky pripísali 18.84 VP. V predposlednom kole sa osud však otočil. Slovensko najprv porazilo anglických prvoligistov hrajúcich pod názvom Leslie 15.38- 4.62 a potom družstvo Alexander, víťaza skupiny zo Švédska, v pomere 13.04-6.96.

Štyri výhry v siedmich zápasoch sú nečakaným úspechom, ktorý však kalí skutočnosť, že napriek tomu skončilo družstvo v skupine D na poslednom mieste (veľmi tesne, lebo skupina bola v porovnaní  z ostatnými najvyrovnanejšia).

Niekoľko osobných postrehov. V každom kole prichádzali veľmi pekné rozdania vyžadujúce agresívnu licitáciu a dobrú techniku. Tejto požiadavke sme občas vyhoveli, ale popritom sa prejavila nevyrovnanosť výkonov v licitácii spojená so skutočne zbytočnými hrubými chybami v card play. Takto sme súperom dávali určite viac darov ako sme my prípadne dostali od nich. Nepochybne však platí, že sme si výborne zahrali a sme radi, že sme mali túto možnosť.

Napísal E. Velecký

Celkom prečítané 129 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments