«

»

aug 11 2022

Slovensko proti USA

Na majstrovstvách sveta mládeže v treťom kole súťaže družstiev došlo ku ojedinelému zápasu: Slovensko sa (dokonca na prvom stole!) stretlo z USA. Ak sa nepletiem, tak šlo v bridži možno o prvý oficiálny zápas týchto dvoch štátov.

Jeho druhou pikantériou bolo, že Slovensko postavilo prakticky všetkých svojich hráčov, ktorých postaviť mohlo – lebo viac hráčov, ktorí by mohli na U26 reprezentovať jednoducho nemáme. Dokonca traja z nich by mali hrať v U21, ale nakoľko rozhoduje vek najstaršieho v družstve, tak sa hralo v U26. Na druhej strane, v dresoch USA,  stáli hráči najväčšej bridžovej veľmoci, ktorá má veľké možnosti výberu hráčov. Je možné, že niektorí z tých, čo hrali, sú dokonca už v tomto mladom veku profesionáli. Ak aj nie sú, tak alebo pochádzajú z rodín, kde má bridž plnú podporu ako Kevin Rosenberg, ktorého rodičia boli obaja majstrami sveta alebo ako bratia Grossackovci už sami boli majstrami sveta.

Tento obrovský rozdiel je jeden z dôvodov, prečo snáď bolo vhodné zachytiť tento zápas aj podrobnejšie o čo som sa narýchlo pokúsil. Ďalším dôvodom bol aj výsledok, lebo Slovensko tento zápas dokonca vyhralo. Treba povedať, že šlo o šťastné víťazstvo nad bridžovo evidentne vyspelejším súperom, ale na druhej strane štastena je v bridži súčasťou hry. P


75577


PS. Popis zápasu Slovensko-USA, ako aj zápasu Slovensko-Italy U26 green sa dostal aj do buletinu č. 5 z majstrovstiev sveta.
Tento  buletin si možno stiahnuť tu.

Napísal Edo Velecký.

Celkom prečítané 106 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments