«

»

júl 08 2017

Praktické informácie k MEJ2017

V dňoch 8.-15. júla 2017 sa konajú v Šamoríne majstrovstvá Európy mládeže. Ak chcete sledovať túto súťaž podrobnejšie, tak oficiálna webová stránka podujatia je tu. Nájdete na nej program súťaže, priebežné výsledky, výsledky odohratých zápasov a buletiny v pdf.

Z hľadiska slovenskej účasti budeme pozorne sledovať dve kategórie, v ktorých budú hrať naši hráči.

V kategórii U26 bude celkovo súťažiť 27 družstiev. Družstvá odohrajú súťaž systémom round robin spôsobom každý s každým. Zápasy sa hrajú na 14 rozdaní. Slovensko reprezentujú M. Vodička, J. Rumančík, O. Kováč, J. Jakabšič a J. Kvoček. Družstvo vedie R. Ľukotka. Priebežné výsledky tohto nášho družstva môžete sledovať tu. Prvým súperom je Rusko, denne družstvo odohrá 4 zápasy, v posledný deň 3 zápasy.

V kategórii U21 bude celkovo súťažiť 17 družstiev. Družstvá odohrajú súťaž dvojkolovým systémom round robin spôsobom každý s každým. Dvojkolový systém znamená, že s každým súperom sa stretnú dvakrát, celkovo sa bude hrať 34 kôl. Zápasy sa hrajú na 10 rozdaní. Zvolený spôsob bude pre družstvo nepochybne náročný. Slovensko reprezentujú L. Gabriel, R. Gabriel, M. Miklovič, T. Pavlík a L. Ploščicová. Družstvo vedie M. Plošcica. Priebežné výsledky tohto nášho družstva môžete sledovat tu. Prvým súperom nášho družstva je Česká republika, denne družstvo odohrá 5 zápasov, v posledný deň 4 zápasy.

Ako z každej vrcholnej súťaže, tak aj z tejto budú robené prenosy na BBO. Z tejto súťaže budú prenosy robené z ôsmich stolov. Program prenosov je tu, ale dosiaľ nie je určené, ktoré zápasy sa budú konkrétne prenášané. Ak sa v programe objavia naše družstvá, tak o tom budeme informovať. Podobne doplníme tento text ďalšími novými zaujímavými informáciami.

[fb_button]

Celkom prečítané 638 krát.
Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments