«

»

jún 22 2018

Peter Belčák členom najvyššieho orgánu EBL

V belgickom Ostende sa konali 54. majstrovstvá Európy, ktoré sa v najviac sledovanej súťaží open po veľkom boji skončili výhrou družstva Nórska.

Počas majstrovstiev Európy sa zároveň konali voľby prezidenta EBL a jeho výkonného výboru. Voľby priniesli podstatné zmeny oproti doterajšiemu stavu.

Novým prezidentom EBL sa stal Jan Kamras zo Švédska. Aj vo 12 člennom výkonnom výbore sa objavilo veľa nových tvárí, medzi nimi aj náš Peter Belčák.

Petrovo zvolenie do výkonného výboru EBL je vyznamenaním ako pre slovenský bridž, tak samozrejme aj pre neho osobne. Odzrkadľuje mimo iného dobrý medzinárodný zvuk nášho bridžu, na ktorom má nepochybne hlavnú zásluhu úspešné organizovanie medzinárodných súťaží najvyššieho rangu (Piešťany, Esfg Košice, Šamorín). Ku tomuto úspechu prispelo aktívnou a obetavou prácou veľa našich členov, ktorým zato patrí samozrejme vďaka.

To, že sa Peter Belčák stal členom najvyššieho európskeho riadiaceho orgánu, je udalosť istým spôsobom historická. Nesmieme sa však nechať ukolísať. Pred nami stojí oveľa ťažšia úloha: využiť túto šancu pre rozvoj nášho bridžu, pre získanie nových členov, pre aktivovanie všetkých, aby sme sa na budúcnosť nášho bridžu nepozerali s vráskami na čele.


Celkom prečítané 201 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments