«

»

apr 03 2019

Nominácia na Tel Aviv International Bridge Festival v Izraeli

Organizátor tradičného a kvalitne obsadeného medzinárodného festivalu v Tel Avive poslal začiatkom februára štyrom národným zväzom, medzi nimi aj SBZ, ponuku na účasť ich reprezentačných výberov. Tento rok sa uskutoční už 53. ročník súťaže, na ktorej sa okrem hojného domáceho zastúpenia zúčastňujú hráči z Poľska, Talianska, Česka, Holandska, Veľkej Británie, Cypru, Litvy, Indie či Maďarska.

Ponuka je veľmi lukratívna, organizátor pre štvoricu hráčov zabezpečuje ubytovanie na 4 noci, transfery z hotela do hracej miestnosti a naspäť a voľný vstup do každej zo súťaží vrámci festivalu, pričom podmienkou z jeho strany je účasť v hlavnej súťaži družstiev a hlavnej súťaži párov. Pre porovnanie, 52. ročníka sa vlani zúčastnilo 79 družstiev a 205 párov. Tomu zodpovedá aj voľba hracej miestnosti v známom multišportovom komplexe Shlomo Group Arena a celkové odmeny vo výške 30 000 EUR. Webová stránka festivalu je tu: IBF 2019.

Výhodné je samotné načasovanie festivalu pár týždňov pred začiatkom otvorených ME a možnosť jeho zaradenia ako súčasť prípravy reprezentačného družstva pred európskym šampionátom. P-SBZ, na základe nominácie predloženej reprezentačným kapitánom J. Kvočekom, sa rozhodlo ponuku organizátora využiť a schválilo nasledovné návrhy:

– Slovensko vyšle reprezentačný výber na Tel-Aviv International Bridge Festival 2019 v Izraeli (5x ZA).

– Slovensko bude na festivale reprezentovať družstvo v zložení P. Belčák, A. Filip, M. Henc a K. Lohay (4x ZA, 1x ZDRŽAL SA).

– SBZ jednorazovo prispeje na účasť reprezentačného výberu na festivale čiastkou 1085 EUR, čo je 90% odhadovaných nákladov na účasť troch členov družstva (4x ZA, 1x ZDRŽAL SA).

– SBZ jednorazovo prispeje na účasť reprezentačného výberu na festival dodatočne čiastkou spolu 120,- EUR, ktorá je viazaná na dosiahnutie výkonnostného cieľa v podobe umiestnenia v hornej 1/8 celkového poradia (4x ZA, 1x ZDRŽAL SA).

– vedúcim výpravy na festivale bude Peter Belčák (4x ZA, 1x ZDRŽAL SA).

Napísal: P. Belčák, 03/04/2019


Celkom prečítané 197 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments