«

»

jún 07 2023

Nominácia na Majstrovstvá Európy mládežníckych párov 2023


Predsedníctvo SBZ, na základe nominácie predloženej kapitánom reprezentácie v mládežníckych kategóriách J. Rumančíkom odsúhlasilo nasledovné návrhy na účasť piatich párov na júlových Majstrovstvách Európy mládežníckych párov, ktoré sa uskutočnia v dňoch 24. až 29. júla vo Veldhovene v Holandsku: Slovensko sa zúčastní na ME mládežníckych párov 2023. (5x ZA, 1x nehlasoval)

Slovensko budú na ME mládežníckych párov 2023 reprezentovať Tomáš Geletka – Daniel Ryan Takáč a Boris Köröš – Michal Vodička v kategórii U16, Peter Borták – Šimon Kentoš v kategórii U21, Richard Gabriel – Emília Sýkorová v kategórii U26, resp. U26mix a Jakub Rumančík – Martin Vodička v kategórii U31. (4x ZA, 1x ZDRŽAL SA, 1x nehlasoval)

SBZ jednorázovo prispeje reprezentácii čiastkou 9900 EUR, čo predstavuje plnú výšku predpokladaných nákladov na účasť hráčov. (4x ZA, 1x ZDRŽAL SA, 1x nehlasoval)

Vedúcim výpravy na ME mládežníckych párov 2023 bude Jakub Rumančík. (5x ZA, 1x nehlasoval)

Základné informácie a aj výsledkový servis bude dostupný na oficiálnej stránke majstrovstiev tu: http://db.eurobridge.org/repository/competitions/23Veldhoven/microsite/Information.htm

Z pohľadu SBZ ide o jedno z najpočetnejších zastúpení na vrcholnej súťaži organizovanej či už EBL alebo WBF, porovnateľné snáď iba s MEJ družstiev v Šamoríne, na ktorých sme pred 6 rokmi spolupodieľali. Vôbec po prvýkrát Slovensko vysiela na ME súťažiacich vo vekovej kategórii U16, ktorí však už majú za sebou niekoľko účastí na otvorených súťažiach na Slovensku a v blízkom zahraničí. Ich účasť vôbec nevnímame ako symbolickú, skôr veríme, že cesta najmladšej štvorice bude vzorom a pritiahne ďalších adeptov z radov školskej mládeže.

Napísal: P. Belčák, 07/06/2023

Celkom prečítané 119 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments