«

»

máj 09 2017

Niekoľko poznámok ku VCK 2017

V dňoch 5 – 7. mája sa uskutočnil XIII. ročník Veľkej ceny Košíc 2017 ktorý bol najúspešnejším ročníkom v jeho histórii. Zúčastnilo sa ho 23 družstiev a 57 párov z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska.

Niekoľko poznámok k turnaju. Ako je všeobecne známe, Slovensko bude v júli usporiadateľskou krajinou tohoročných ME juniorských družstiev – 26th European Youth Team Championship. Ako organizátori VCK – GP Košice 2017, po dohode s SBZ sme prišli s iniciatívou ponúknuť turnaj v Košiciach na prípravu všetkých kategórii mládežníckych reprezentačných družstiev okolitých krajín V4. Oslovili sme, pozvali a ponúkli výhody pre mládežnícke kategórie z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska. Ponuku prijali Poliac, z časti naši. Smelo môžeme vysloviť názor, že tohoročný košický turnaj ovládla mlaď(pozri foto).

  • Z 23 družstiev bolo:

5 družstiev s hráčmi do 18 rokov z toho 4 z Poľska a 1 zo Slovenska

1 družstvo, ktoré tvorili žiacky pár a inštruktori(Poľská bridžová akadémia)

1 pár našich juniorov v družstve s maďarským párom L. Molnár a L. Szilágyi

  • Z 57 párov bolo:

13 párov s hráčmi do 18 rokov z toho 3 zo Slovenska

2 páry, kde jeden člen páru mal do 18 rokov

1 juniorský pár zo Slovenska

  • Celkom sa sa zúčastnilo súťaží 117 bridžistov z toho 30 boli žiaci, dorastenci a juniori
  • Tešili sme sa z účasti družstva našich do 18 rokov v zložení  R.Gabriel, L.Gabriel, M.Miklovič, T.Pavlík, L.Ploščicová a z ich herného prejavu a umiestnenia. Vynikal pár Lukáš a Richard Gabrielovci, boli druhý najúspešnejší zo všetkých slovenských párov a boli ťahúňmi aj v súťaži družstiev
  • Víťazom v súťaži družstiev sa stalo družstvo Poľskej bridžovej akadémie z Varšavy zloženej z hráčov do 18 rokov. Predčili všetkých svojich konkurentov
  • Víťazom súťaže párov sa stal pár Krzysztof Cichy a Kacper Kopka z Poľskej bridžovej akadémie z Varšavy a majú 18 rokov.
  • Podrobné výsledky sú uverejnené na stránkach SBZ a KBK .

Najlepší ženský pár: V.Nováková a A.Šimonová – SR

Najlepší mix pár: E.Suchá a Anatol Filip – ČR

Najlepší seniorský pár: M.Henc a E.Velecký – SR

Najlepší mládežnícky pár: A.Pigulsky a M. Racewicz – PL

  • Vedenie a rozhodovanie náročnej súťaže vynikajúce zvládol Dušan Šlachta
  • Škoda, že konfrontáciu s rovesníkmi nevyužili naši žiaci, príležitosti na prípravu a na overenie svojich reálnych možností tak často nevyskytnú.
Napísal Vojtech Belčák

Celkom prečítané 312 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments