Lille – z poznámok zainteresovaného pozorovateľa E-mail
Reprezentácia - Lille 2012
27. 08. 2012
Prečo sme sa zúčastnili v takomto zložení?

Začiatkom tohto roku vyzeralo zloženie reprezentácie inak. Družstvo bolo na sústredení v Izraeli a všetko vyzeralo, že pokojnej príprave nič nebráni. Po návrate došlo k porušeniu dohody, vzťahy medzi členmi družstva ostali naštrbené a následne sa herná nepohoda páru Henc-Velecký preniesla aj do výsledkov tohto páru počas jarného prvoligového sústredenia. Krízu zavŕšila neúčasť Mariána Henca na Veľkej cene Košíc.
 
 
Lille z pohľadu repre novica E-mail
Reprezentácia - Lille 2012
20. 08. 2012
  V dňoch 10.-15. augusta 2012 sa bridžová reprezentácia Slovenskej republiky zúčastnila na 2nd World Mind Sports Games v Lille. Z môjho pohľadu by to asi nebolo bývalo až také zaujímavé, pokiaľ by som na tomto turnaji nebol jeho súčasťou. V tomto článku by som sa s Vami rád podelil o svoje dojmy zo špičkovej súťaže svetového bridžu.

Celý článok

 
Lille, niekoľko poznámok E-mail
Reprezentácia - Lille 2012
20. 08. 2012
The Second World Mind Sport Games

Ohľadom tzv. The Second World Mind Sport Games, v rámci ktorých sa konali aj 14th WORLD BRIDGE GAMES - medzi hráčmi a aj funkcionármi sa táto súťaž nazýva skôr bridžová olympiáda, bolo pred začiatkom súťaže veľa nejasností. Dlho nebolo jasné miesto konania, rovnako ako termín konania súťaže. Keď sa ujasnili tieto záležitosti, tak sa viackrát zmenil počet účastníkov súťaže a aj program. Oboje našu prípravu komplikovalo. Mali sme aj interné problémy (ktoré nie je treba preberať, ale ich existenciu tajiť nemienim) týkajúce sa zostavy družstva. Napokon sme sa v pomerne silnej núdzi (Tomčo, Mirka a ja) rozhodli pre Jura Kvočka, čo nám P-SBZ odobrilo viacmenej vopred a neskôr aj oficiálne, ale je zrejmé, že táto nominácia vzbudila prinajmenej prekvapenie. V nasledujúcom texte skúsim našej verejnosti opísať nielen ako prebiehala naša príprava na súťaž, ale hlavne niektoré podľa môjho názoru zaujímavé aspekty súťaže v Lille.

 
ME mládeže Vejle 2012 (záver) E-mail
Juniorský bridž - Vejle
04. 07. 2012
V dánskom Vejle sa v dňoch 1-6. júla konajú majstrovstvá Európy mládeže v súťaži párov.
 
 
ME 2012 v Dubline (záver) E-mail
Články - Iné bridžové témy
14. 06. 2012


Začali ME 2012 v Dubline. Budeme sa venovať hlavne súťaži open. Kompletnejšie informácie nájdete tu.
 

 
Welcome in Izrael E-mail
Články - Iné bridžové témy
13. 02. 2012
Niekedy v jeseni minulého roku sa v emailovej schránke SBZ objavil zaujímavý email. Odosielateľ, Izraelský bridžový zväz, pozýval naše reprezentačné družstvo na bridžový týždeň do Tel Avivu(5-11.2.2012), pričom ponúkal ubytovanie v kvalitnom hoteli a bezplatný vstup do súťaží. Keď sme získali dostatočné pozitívne referencie o danej akcii a keď s nami komunikujúci manager bridžového festivalu Assaf Lengy potvrdil túto ponuku, tak sme odhodlali vybrať na tento relatívne slušný kus cesty.
 
Anketa o organizácii ligy 2012 (ukončenie) E-mail
Ligové súťaže - Ročník 2011
19. 12. 2011
V týchto dňoch predložil koordinátor ligy V.Belčák predsedníctvu SBZ návrh propozícií Slovenskej bridžovej ligy na rok 2012. Návrh propozícií obsahuje 3 varianty organizácie prvej ligy. Prečo sa možno zmení spôsob hrania našej najvyššej prvoligovej súťaže?
 
Konvencie: Michaels (II.časť) E-mail
Bridžové miniatúry - Licitačné systémy
20. 11. 2011

Konvencie: Michaels (II.časť)

V úvodnom texte ohľadom konvencie Michaels sme sa zaoberali jej základnými požiadavkami a aplikáciami. Skutočné licitačné problémy nevznikajú okolo prvej hlášky konvencie Michaels, ale v druhom a v prípadných ďalších licitačných kolách. Tejto oblasti sa budeme venovať v tomto texte. Začnime jednoduchou záležitosťou.

 
Konvencie: Michaels E-mail
Bridžové miniatúry - Licitačné systémy
15. 10. 2011

Konvencie: Michaels.

Michaels patrí medzi najbežnejšie používané konvencie a pokladá sa za známu konvenciu. To je ale trochu omyl. Tento text má za cieľ pomôcť odstrániť niektoré nedorozumenia, ktoré okolo konvencie  často vznikajú. V pokračovaní tohto textu budú spomenuté niektoré licitačné návrhy, ktoré  je vhodne používať pri aplikovaní tejto konvencie.
 
Konvencie: obrana proti otvoreniu 1NT (II.časť) E-mail
Bridžové miniatúry - Licitačné systémy
09. 10. 2011

Moderné konvencie po súperovom otvorení 1NT

V prvej časti som skúsil opísať niektoré štandardné licitačné konvencie pre zásah po súperovom otvorení 1NT. Rovnako ako znalosť týchto konvencií patrí do akéhosi potrebného vedomostného licitačného minima (minimum je možno prisilné slovo, ale každopádne je oveľa lepšie o týchto konvenciách vedieť ako nevedieť, znalosti proste hru hráča posilňujú a skvalitňujú, kým nevedomosť ju implicitne oslabuje) aj znalosť moderných licitačných konvencií, ktorých opisu sa budem venovať v tomto texte. 
 
IV. Hry malých federácií (doplnenie V) E-mail
Rôzne oznamy - Krátke bridžové správy zo zahraničia
12. 09. 2011
O Hrách malých bridžových federácií, ktoré sa konajú tento rok v San Maríne,  nie je na rozdiel od predošlých ročníkov ani 2 dni pred ich začiatkom v podstate nič známe. Hry nemajú dosiaľ svoju vlastnú webovú stránku, nie je známy počet účastníkov, nie je známe, ktoré družstvá sa súťaže zúčastnia a samozrejme nie je ani známe ich zloženie.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 22 - 42 z 97

Kto je online?

Práve je pripojených:
3 hostí

Štatistika siete

Registrovaných:47
Správ:1773
Odkazov na stránky:72
Návštevy dnes: 24
Návštevy včera: 101
Návštevy/mesiac: 963
Návštevy spolu: 135454
Max.počet/deň: 281
   2016-5-7
Max.počet/mesiac: 2974
   2011-9
Počet strán dnes: 182
Počet strán včera: 375
Strany za mesiac: 2682
Strany spolu: 534661
Roboti dnes: 19