«

»

júl 27 2023

Majstrovstvá Európy mládeže (Veldhoven, 24-29.7.2023), záverečné výsledkyZáverečné výsledky:


U16:
Gold – Petr Karlik and Frantisek Kubak (Czech Republic)
Silver – Dominik Magrys and Bartlomiej Gala (Poland)
Bronze – Michal Vodicka and Boris Koros (Slovakia)

Naši sa vo finále postupne škrabali hore, záver dohrávali na medailových miestach, napokon však tretie miesto získali naozaj tesne, ale nepochybne zaslúžene. Druhý slovenský pár Geletka-Takáč hral vo finále B a po výbornom finiši (posledná session za 71%) sa umiestnil na piatom mieste.

U21:
Gold – Albert Pedmanson and Jasper Vahk (Estonia)
Silver – Michael Xu and Olivia Schireson (USA)
Bronze – Daniel Tylvad and Mathias Larsen (Denmark)

Slovenský pár Borták – Kentoš zopakoval svoj vlaňajší výkon z MS tým, že sa doslova posledným rozdaním prebojoval do finále A, ale v ňom sa mu podobne ako na MS nedarilo a skončil celkovo na 17. meste.

U26:
Gold – Filippos Kristalis and Panagiotis Skordas (Greece)
Silver – Sibrand Van Oosten and Stefan Thorpe (Netherlands)
Bronze – Giovanni Donati and Federica Porta (Italy)

Pár Gabriel-Sykorová sa do finále neprebojoval, hral preto tzv. Prezident Cup, čo je spoločná súťaž útechy pre páry, ktoré nepostúpili do finále. V nej skončil na 52. mieste.

U31:
Gold – Kevin Rosenberg and Amber Lin (USA)
Silver – Matko Ferenca and Filip Katusic (Croatia)
Bronze – Martin Vodicka and Jakub Rumancik (Slovakia)  

Naši vo finále po prvej session súťaž viedli, po druhej klesli na druhé miesto a napokon skončili na treťom mieste. Poradie sa ale dosť menilo, mohlo to skončiť ako lepšie, tak aj horšie, lebo záver našim nevyšiel.

U26W:
Gold – Ioanna Aikaterini Pollatou and Konstantina Tziara (Greece)
Silver – Thea Indrebo and Ida Oeberg (Norway)
Bronze – Imogen La Chapelle and Charlotte Bedford (England)

Doplnenie 1:

Dňa 26.7.2023 skončili prvé dve mládežnícke súťaže.

V súťaži mixov dominoval nórsky pár SJODAL- HEIBERG-EVENSTAD. Ďalšie medaily šli do Francúzska a Turecka. Súťaže sa zúčastnilo 49 párov. Slovenský pár Gabriel- Sykorová skončil na 34 mieste.

V súťaži imp pairs vyhral holandský pár GOOR – FRIESEN. Aj druhé miesto patrilo výborne hrajúcim Holanďanom, kým o tretie sa delila Kanada so Singapúrom. Súťaže sa zúčastnilo 34 párov. Slovenský pár Köröš- Vodička Michal obsadil 17. miesto, pár Borták-Kentoš 29. miesto a pár Geletka-Takáč 34.miesto.

Úvodný text:

V dňoch 24-29. júna 2023 sa v holanskom Veldhovene konajú 15. transnacionálne majstrovstvá Európy mládeže. Link na stránku tejto súťaže je tu.

Súťažiť sa bude v siedmich súťažiach a Slovensko po prvý raz obsadí mimo súťaží ženských párov všetky ostatné. Je to dané tým, že sa podarilo dať dokopy až päť párov, čo je na naše pomery nebývalý počet.

Kto a akú súťaž bude hrať?

V súťaži najmladších, vekový limit 16 rokov, tzv. U16, budú hrať dva páry: Geletka-Takáč, Köröš- Vodička Michal.

V súťaži U21 bude hrať pár Borták-Kentoš.

V súťaži U26 bude hrať pár Sykorová-Gabriel. Tento pár si zahrá aj súťaž mixov.

Novú kategóriu U31 si zahrá pár Rumančík-Vodička Martin.

Tri páry si počas konania mixov zahrajú aj úvodný imp párak.

Vedúcim výpravy je mládežnícky kapitán Kubo Rumančík, kým Maťo Vodička je v trojúlohe dospeláckeho dozoru, neoficiálneho kauča a aj hráča v spomínanej U31.

Hráči na rozdiel od predošlých mládežníckych výprav na podobné súťaže (napríklad Piešťany či Opatija) majú už relatívne väčšie herné skúsenosti, bridžu sa venujú dlhodobejšie, mali možnosť zahrať si aj kvalitné súťaže a príprave sa venovali ako individuálne, tak aj na sústredení, ktoré sa konalo v Starých horách v dňoch 29.6.-2.7.2023. Aj z tohto dôvodu je snáď v porovnaní so spomínanými súťažami na mieste relatívne väčší výsledkový optimizmus. Od našich reprezentantov očakávame predovšetkým dobrú reprezentáciu, fair hru a aj budúcu solidaritu s našou stále malou komunitou, v ktorej je každý hráč pre nás cenný. Im samotným želáme, aby si súťaž čo najlepšie užili a aby mali čo najviac nezabudnuteľných zážitkov.

Celkom prečítané 304 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments