«

»

feb 01 2018

Licitačné problémy február 2018SBZ Vás pozýva, aby ste sa zúčastnili licitačnej súťaže s kvalitnými cenami. Pretestujte si svoje licitačné schopnosti v priamom súboji s inými hráčmi. Odpovedať na tento februárový kvíz je možné do 20.2. 2018.

V licitačných súťažiach sa nepoužívajú konvencie ( výnimkou sú konvencie určite všeobecne známe ako informačná kontra, cuebidy alebo Blackwood). Licitačný problém v zásade nie je formulovaný tak, že jeho riešením je použitie niektorej konvencie, ale je formulovaný tak, že jeho riešenie je možné nástrojmi prirodzenej licitácie aj vtedy, keby prípadné použitie špeciálnej konvencie mohlo byť potenciálne výhodnejšie. Rovnako nie je vhodné predpokladať použitie alebo nepoužitie konvencie u partnera (príklad Smolen alebo Bergen) a vyvodzovať z toho uzávery pre vlastný licit. Čo sa týka hernej a licitačnej úrovne partnera alebo súperov, predpokladajte vždy hernú kvalitu úmernú Vašim schopnostiam, avšak nebuďte prekvapení tým, že vyhodnotenie je realizované z expertského pohľadu. Venujte čas aj kontrole Vašich odpovedí a opravte prípadné prekliky v licitácii alebo v identifikačných údajoch odpovedajúceho. Na zadanú emailovú adresu dostanete súhrn Vašich odpovedí v tomto teste a následne informácie o uverejnení vyhodnotenia, ako aj ďalšie informácie o priebehu súťaže. Do vyhodnotenia budú zahrnutí len súťažiaci, ktorí sa identifikovali menom a priezviskom.

Na tento test nie je už možné odpovedať.

   

  Rozdanie 1

   

  Rozdanie 2

   

  Rozdanie 3

   

  Rozdanie 4

   

  Rozdanie 5

  • matchpoints

   

  Rozdanie 6

   

  Pravidlá licitačnej súťaže.

  Zodpovedný redaktor: Edo Velecký


  Celkom prečítané 511 krát.

  2 comments

  1. Posleda

   Dost se mi nezdá, že by někdo mohl přijít o cenu tím, že udělá překlep ve jméně. Myslím, že soutěžících nebudou tisíce, aby byl problém najít tyto „duplicity“. Nabízím odpovědné redakci, že tuto práci provedu, odhaduji, že víc jak 5 minut to nezabere.

   Dále mám obavu, že neprojdu testem inteligence zvaném verifikace. Požaduje po mně „dve lubovolné čísla“ a jako příklad uvádí „12“. Nesedí mi to, ale možná něco špatně překládám do češtiny. Naštěstí se mohu tomuto problému vyhnout, když se přihlásím. Jako Posleda nemusím verifikaci uvádět. To je výborná funkce. Proč ne i jméno a email, když jsou součástí přihlašovacích informací?

   1. Edo Velecký

    Začnem tým, čo bola oprávnená poznámka. Citované „dve lubovolné císla“ som mal už opravené na „dve ľubovoľné číslice bez medzery „, ale niektoré chyby sa neodbytne vracajú :D.

    Ďalej podotknem, že sa nepíše, že ak niekto urobí preklep v mene, tak príde o cenu. V návode je zmienka o tom, že program takéhoto účastníka nevie identifikovať. Čo je celkom logické. Samozrejme, ako redaktor súťaže preklep vo výsledkoch uvidím a urobím opravu. Ponuka, že chybu opravíš do ponúkaných piatich minút, pripomína české úslovie „představuje si to jako Hurvínek válku.“ Preložené do slovenčiny: mať veľmi zjednodušenú predstavu a skreslenú predstavu majúcu málo spoločného s realitou.

    Čo ešte? Aha, to je tiež hurvínkovské :): prečo musí registrovaný zadávať meno a email? Nuž preto, lebo pre zber odpovedí použitý software (Visual Form Builder) tieto informácie nepoužíva. Dalo by sa to pomerne náročne zmeniť, ale podla mňa je to takto správne. Preco? Napríklad preto, lebo zhruba polovica registrovaných nemá uvedených svoje meno, ale len nick (patríš medzi nich). A v ankete chcem mať mená a nie nicky. Alebo napríklad preto, lebo som musel len nedávno zmazať 4 registračné kontá jedného účastníka = rôzne mená, rôzne emailové adresy, už sa v tom ani dotyčný nevyznal. Niektorí majú aj teraz viac kont a keď sa prihlásia raz tak, raz onak, tak vygenerujú rôzne prihlasovacie údaje. Určite sa nájdu aj registrovaní, ktorí majú uvedenú teraz už (na rozdiel od doby registrácie) nepoužívanú emailovú adresu. Takže radšej bez registračných údajov, avšak so zdôraznením potreby jednoty identifikačných údajov počas súťaže.

    Teoreticky by mala takáto identifikácia fungovať, mala by aj poskytnúť dostatočnú ochranu pred spamom a zároveň nezaťažovať ani účastníkov a ani redaktora súťaže.

  Pridaj komentár