júl 19 2017

K novým stanovám (návrhy klubu Honér Bratislava)

Nové stanovy Na stránke SBZ sa uverejnil návrh nových stanov SBZ. Vzhľadom na to, že klub Honer zvažuje podanie žiadosti o členstvo v SBZ, sme návrh nových stanov v klube predebatovali. Predpokladáme, že naše názory budú zaujímavé a podnetné pre mimoriadnu konferenciu SBZ a preto ich pripájame do diskusie. Ich zhrnutie je v nasledovných bodoch:
  1. Členom predsedníctva SBZ má byť zástupca športovcov do 35 rokov, ktorého si táto skupina zvolí. V tejto skupine sú viacerí súťažní hráči bridžu, ktorí majú výsledky,  budú prínosom pre fungovanie SBZ a pre ďalšie rozširovanie základne bridžu v SR. Návrh v stanovách aby to bol športovec, ktorí získa 50 hlasov ostatných športovcov je pri stave bridžistov v SR nereálna.
  2. Členovia predsedníctva sa majú obmieňať po 2 funkčných obdobiach. Všeobecne platí, že dlhodobá stabilita vo funkciách obmedzuje nové nápady.
  3. Pri členstve klubov má byť stanovený aj rozsah finančnej podpory na činnosť od SBZ. Napr. 60% z príjmov SBZ sa prerozdelí medzi kluby. Takto bude posilnený dôraz na funkciu klubov, ale hlavne sa vytvorí možnosť a záujem na získanie sponzorov na celoštátnej aj transnacionálnej úrovni.
  4. Bolo by vhodné dosiahnuť stav, aby na konferencii hlasovali zúčastnení členovia. Hlasovanie cez delegátov môže navádzať určitú nedôveru. Bridžová základňa SR je pomerne malá, komu záleží na bridžovom dianí ten si nájde čas a zúčastní sa.
Peter Kalina Vedúci klubu Honer   [fb_button]

1 ping