«

»

jan 02 2017

Ďalšie upozornenie ohľadne zmeny v použivaní BBO

Ako sme už na stránke SBZ písali, tak na BBO sa tento rok chystá výrazná zmena v dôsledku ukončenia windowsovskej verzie. Na hráčov, ktorí sa zúčastňujú prémiových turnajov (napr. ACBL), táto zmena zatiaľ nebude mať vplyv. Ostatní hráči budú po 1. februári preklopení na internetovú verziu, ktorá je cez stránku www.bridgebase.com dostupná už niekoľko rokov.

  1. Podrobnosti

Pôvodná verzia BBO bola počas ostatných 8 rokov neudržiavaná a vedenie BBO rozhodlo, že nastal čas, aby odišla do dôchodku. Jej vypnutie sa chystá vo februári 2017. Hráči, ktorí na BBO nehrajú pravidelne na prémiových (platených) turnajoch budú presunutí na novú verziu okolo 1. februára 2017. Naopak, pre vugraph operátorov a hráčov, ktorí prémiové turnaje pravidelne hrávajú, toto opatrenie zatiaľ nebude mať vplyv.

Po presune sa už nebudeme môcť prihlásiť pomocou staršej verzie. Namiesto toho, budeme presmerovaní na internetovú verzii BBO na www.bridgebase.com a tam sa samozrejme budeme môcť prihlásiť a hrať zvyčajným spôsobom.

  1. Čo mám urobiť?

Toto je iba upozornenie, ktoré zverejnilo vedenie BBO (pôvodá informácia z novembra 2016 je v anglickom jazyku dostupná tu:  http://www.bridgebase.com/forums/topic/75448-windows-client-being-phased-out-in-2017/page__pid__902977). Nastal čas, aby sme začali či už hrať alebo sledovať zápasy iných prostredníctvom internetovej verzie.  Okrem pravidelného pripomínania o blížiacej sa zmene sa v najbližších týždňoch ešte nič neudeje. Ten, kto hráva alebo začne hrať platené turnaje, si bude môcť kupovať BB$ a používať pôvodnú verziu o niečo dlhšie. Pravdepodobne to bude záležitosť niekoľkých mesiacov, túto lehotu vedenie BBO nešpecifikovalo.

  1. Ako môžem vyskúšať internetovú verziu?

Načítajte si stránku www.bridgebase.com a kliknite na veľké tlačidlo LOGIN. Prihlasovacie meno a heslo ostávajú rovnaké ako teraz, keď využívate pôvodnú verziu. Hráči, ktorých máme zaradených medzi priateľov a poznámky, ktoré k nim máme napísané, nám ostavajú zachované. Odporúčam začať s využívaním internetovej verzie čo najskôr a začať si na ňu zvykať ešte prv, než nás k tomu donútia okolnosti. V prípade potreby je k dispozícii obrazovka s nápovedou alebo sa môžte mejlom obrátiť na adresu support@bridgebase.com alebo v prípade závažného problému možete požiadať o pomoc Support Forum BBO.

  1. Čo sa mení?

Okrem vizuálu a umiestnenia ovládacích prvkov, ktoré sú iné na prvý pohľad, niekoľko vecí už v internetovej verzii nie je k dispozícii. Ide napr. o ‘chat rooms‘ alebo už neuvidíme každého – podľa zvoleného filtra – prihláseného hráča. A na lokálnom disku sa neuchováva záznam toho, čo ste cez ‘chat‘ napísali ani čo napísali Vám. Vedenie BBO je presvedčené, že väčšina z nás využívame BBO na to, aby sme si zahrali a táto časť ostáva viac-menej zachovaná. Okrem toho, už počas trvania turnaja si môžte pri každom rozdaní pozrieť, čo sa hralo na ostatných stoloch alebo máme k dispozícii niektoré nové hry akými sú “Instant Tournaments”, “Challenges”, celodenné “Daylong Tournaments”, “Bingo” (toto nie je preklep). Stačí si otvoriť internetovú verziu, objavovať, skúšať a hlavne sa zabaviť.

Napísal Peter Belčák. [fb_button]

Celkom prečítané 178 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments