«

»

aug 30 2017

Československá kniha o bridži je na svete – čo ďalej?

Československá kniha o bridži je na svete – čo ďalej?

Zámerom vydania knihy Bridž převážně vážně bolo poskytnúť bridžistom zábavu a možno trochu poučenia, ako sa to podarilo môžete posúdiť sami.

Hlavným zámerom však bolo dostať knihu do rúk potenciálnych záujemcov o bridž v Čechách aj na Slovensku. Preto som zvolil vydavateľstvo Citadella, ktoré je odnožou distribučnej firmy Partner Technik s.r.o., ktorá distribuuje knihy v oboch častiach bývalého Československa. Firma posiela kníhkupectvám ponuku kníh s popisom a kníhkupci si z ponuky vyberajú. V ponuke sú však tisícky titulov. Ak niekto príde do kníhkupectva a nehľadá zrovna knihu o bridži, je veľmi malá pravdepodobnosť, že ju vôbec nájde a ešte menšia pravdepodobnosť, že si ju kúpi … Svedčí o tom aj fakt, že za 4 mesiace sa v „kamenných“ obchodoch predalo 30 kníh o bridži.

Na porovnanie: Pred rokom mi vyšiel preklad knihy Průlom v autismu. Kniha sa predáva veľmi dobre, pretože v komunite rodičov detí s autizmom sa informácia o knihe neustále šíri.

Viete poradiť, ako by sa dala šíriť informácia o bridžovej knihe? (Nie reklamou, tá je drahá a takmer nikto ju nečíta.) Distribučná firma má dostatok kníh, mám ich dosť aj ja (pavel.mokran@hotmail.com) a dosť ich má aj český spoluautor (v.machat@seznam.cz). Radi knihu pošleme poštou.

Autor: Pavel Mokráň Predchádzajúce uverejnené informácie na túto tému: ČS kniha o bridži – správa č. 1. ČS kniha o bridži – správa č. 2.   [fb_button]

Celkom prečítané 215 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments