«

»

okt 16 2017

Bridžové pravidlá 2017 (doplnenie č.2)

Svetová bridžová federácia publikovala nové bridžové pravidlá – The 2017 Laws of Duplicate Bridge. Predsedníctvo SBZ rozhodlo, že nové bridžové pravidlá sa budú v našich súťažiach používať od 1. januára 2018. V tejto súvislosti uverejňujeme nasledovné informácie:

1. Informácie WBF o nových pravidlách nájdete tu. Na tejto stránke sú uvedené alebo referované aj kompletné informácie o rozdieloch medzi pravidlami 2007 a novými pravidlami 2017.
2. Popísať zmeny v nových pravidlách je komplikovaná úloha, ktorá presahuje účel tejto úvodnej informácie. Stručne možno povedať, že zmeny v pravidlách pozostávajú zo zhruba nasledovných bodov:

  • zmeny realizované WBF
  • zmeny v preklade (presnejšie formulácie, dôslednejší slovosled, atď) v porovnaní s predošlou verziou 2007

3. Zároveň platí, že dokument uvedený v prílohe tohto článku je pracovný materiál, ktorý ešte prejde vecnou, formálnou a jazykovou úpravou. Uverejňujeme tento materiál aj preto, aby bridžová verejnosť mohla posúdiť a prispieť ku tomuto procesu tak, aby sme od začiatku roku 2018 mali k dispozícií slovenskú verziu nových pravidiel.

Pravidlá 2017 si môžete stiahnuť tu (pdf súbor).

Doplnenie: od uverejnenia článku vznikol druhý návrh textu pravidiel (momentálne je pripomienkovaný v rámci p-sbz). Venujte v ďalšom pozornosť tomuto návrhu. Zmeny alebo doplnky oproti prvému návrhu sú zvýrazené žlým pozadím.

Druhý návrh textu Pravidiel 2017 si môžete stiahnuť tu (pdf súbor).

Doplnenie č.2. Pripomienkovanie druhého návrhu pravidiel v rámci p-sbz bolo ukončené. Venujte prosím pozornosť nasledujúcemu návrhu a pripomienky adresujte na sbz @bridgeclub.sk. 

Tretí návrh textu Pravidiel 2017 si môžete stiahnuť tu (pdf súbor).

[fb_button]


Celkom prečítané 280 krát.
Subscribe
Notify of
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

K posouzení: V Praze tvrdí, že nová pravidla mají platit nejpozději od 30.9.2017…..

Vieme o tom termine, ale kedze zaroven vieme, ze dovtedy pravidla nedame dokopy (teraz prebieha vecna revizia, nasledne dame text na posudenie rozhodcom a clenom), tak sme rozhodli o ich platnosti v realnom termine.