«

»

nov 20 2023

5. majstrovstvá strednej Európy juniorov (Praha, 17-19.11.2023)


Dve víťazstvá na 5. MSE v Prahe

V dňoch 17-19.11.2023 sa v Prahe konali 5. majstrovstvá strednej Európy juniorov. Oproti minulému roku bola výrazne vyššia účasť, zúčastnili sa hráči z Česka, Slovenska, Maďarska, Poľska, Nemecka, Estónska a Nórska v celkovom počte 49 párov a 24 tímov.

Slovensko reprezentovali Tomáš Geletka, Boris Körös, Daniel Ryan Takáč a Michal Vodička z KBK a Richard Gabriel a Emily Sýkorová z BK West.

Turnaj bol pre našich mimoriadne úspešný. V párovom turnaji v kategórií U16 v konkurencii 26 párov zvíťazil pár Körös-Vodička s výsledkom 64.21%. V mimoriadne tesnom závere na prvých dvoch miestach rozhodovalo až posledné rozdanie.

V súťaži tímov zaznamenal úspech pár Gabriel-Sýkorová, ktorý hrali v zmiešanom slovensko- poľskom tíme s párom Nawrocki-Pilat. Vo švajčiarskej kvalifikácií skončili na druhom mieste a vo finálovej skupine vyhrali všetky tri zápasy a zvíťazili o takmer 19 VP.

Všetkým našim hráčom chcem poďakovať za účasť a gratulujem víťazom. Poďakovanie patrí taktiež KBK a BK West za podporu našej účasti a Martinovi Vodičkovi za vedenie výpravy z Košíc a koučing v priebehu celého turnaja. Výsledky:

Napísal Kubo Rumančík

Celkom prečítané 162 krát.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments