aug 11 2017

Bridžová knižnica

Bridžová knižnica jedného amerického bridžového klubu vyzerá takto – ak si na odkaz z lenivosti nekliknete, tak len toľko, že obsahuje 740 kníh. Každý člen klubu si môže z knižnice požičať knižku zadarmo na jeden mesiac. Ak knihu do mesiaca nevráti, tak musí za každý týždeň oneskorenia zaplatiť penále dva doláre.

Aká je bridžová knižnica vášho klubu :)?

Nebolo by dobré zriadiť bridžovú knižnicu SBZ? Logistické problémy  z požičiavaním kníh, evidenciu kníh, ich nákup, atd. by šikovný knihovník (nehláste sa všetci…) nejako zvládol. Možno by takáto knižnica pomohla pri riešení jedného z najväčších slovenských herných bridžových problémov, ktorým je odtrhnutosť väčšiny hráčov od svetových trendov (a to sa vyjadrujem veľmi mierne).

[fb_button]

Oldest
Newest Most Voted

Bridžová knižnice je velmi dobrý nápad. Jen je nová doba a ta si žádá změny.

Zní to hodně smutně, ale papírové knihy končí. A toto zase zní vesele: už i bridžová literatura je na čtečkách či v jiné elektronické podobě! Tyto „nové knihy“ mají i výhodu, nejsou problémy s poštovným a doručením a později i s předáváním knih.

Návrh je tento: vytvořit klub virtuálního čtení s ročním členským příspěvkem. Nečlenové by také mohli knihu získat, ale za poplatek.