List bratislavského primátora p. Nesrovnala (dozvuky MEJ2017)

K novým stanovám (návrhy klubu Honér Bratislava)

Nové stanovy

Na stránke SBZ sa uverejnil návrh nových stanov SBZ. Vzhľadom na to, že klub Honer zvažuje podanie žiadosti o členstvo v SBZ, sme návrh nových stanov v klube predebatovali. Predpokladáme, že naše názory budú zaujímavé a podnetné pre mimoriadnu konferenciu SBZ a preto ich pripájame do diskusie.

Ich zhrnutie je v nasledovných bodoch:

 • Členom predsedníctva SBZ má byť zástupca …

  Chcem vedieť viac »

 • Ďakovný list EBL operátorom BBO a komentátorom VG

  Jubilejné Hry malých federácií

  Mimoriadna konferencia SBZ

  POZVÁNKA

  Predsedníctvo SBZ v súlade s článkom 6 stanov SBZ zvoláva mimoriadnu konferenciu SBZ. Konferencia sa bude konať v priestoroch Prírodovednej fakulty UPJŠ, Jesenná 5, 074 11 Košice 21.júla 2017 o 16,00 hod.

  Stanovy, ktoré sme schválili dňa 18.8.2016 v Danišovciach v súlade so zákonom o športe 440/2015 Ministerstvo školstva …

  Chcem vedieť viac »

  Ďakovný list EBL Slovenskému bridžovému zväzu

  Záver majstrovstiev Európy mládeže 2017

  V sobotu 15. júla 2017 skončili v Šamoríne MEJ2017. Naše družstvá obsadili nasledovné miesta:

  • 15. miesto v kategórii U26 (celkom 28 družstiev)
  • 14. miesto v kategórii U21 (celkom 17 družstiev)

  Podľa vyjadrení EBL a vyjadrení účastníkov súťaže predstavoval šampionát veľký športový a spoločenský úspech. Účastníci oceňovali hlavne vynikajúce podmienky v hoteli …

  Chcem vedieť viac »

  Návrh nových stanov SBZ

  Uverejňujeme návrh nových stanov SBZ. Stanovy boli pripravené podľa požiadaviek ministerstva a v spolupráci s ním. Návrh nových stanov je potrebné schváliť do 24. júla na mimoriadnej konferencii SBZ (konferencia sa pripravuje, informácie uverejníme postupne).

  Praktické informácie k MEJ2017

  V dňoch 8.-15. júla 2017 sa konajú v Šamoríne majstrovstvá Európy mládeže. Ak chcete sledovať túto súťaž podrobnejšie, tak oficiálna webová stránka podujatia je tu. Nájdete na nej program súťaže, priebežné výsledky, výsledky odohratých zápasov a buletiny v pdf.

  Z hľadiska slovenskej účasti budeme pozorne sledovať dve kategórie, v ktorých budú …

  Chcem vedieť viac »

  MEJ2017: stručne z kuchyne organizačného výboru

  Pre nas, organizacny vybor, ostava do prepuknutia MEJ necely tyzden. Prvych 6 ludi dorazi do Samorina uz 5.jula vecer. V tejto skupine su technici a miešači. Technici zacnu pripravovat pocitacove siete tak, aby sme mali spolahlive prepojenie hracich miestnosti a organizacneho zazemia a sucasne oddelene a zabezpecene pripojenie do internetu pre prenosy na …

  Chcem vedieť viac »

  Majstrovstvá Európy juniorských družstiev v bridži – naše príležitosti

  100 – nových, aktívnych záujemcov o bridž počas týchto majstrovstiev v aglomerácii Bratislava a široké okolie. Podľa môjho názoru to je cieľ, ktorý máme mať ako bridžisti na Slovensku pred sebou. V žiadnom prípade to neznamená odsunutie športových cieľov. Získať pekné umiestnenia v jednotlivých kategóriach by bolo veľmi potešujúce. Taktiež by sa žiadalo, aby sme ako hostiteľská krajina obsadila všetky …

  Chcem vedieť viac »

  Trikrát nevynútená z Montecatini

  Prečo píšem v titulku o tzv. nevynútených? Presnejšie povedané, čo volám nevynútenou chybou v bridži? Tento pojem som si požičal z tenisu. V tenise evidujú víťazné údery a nevynútené chyby. Podobné zahrania či podobný pohľad je možný aj v bridži. V tenise zvyčajne vyhráva hráč, ktorý má lepšiu štatistiku víťazných úderov ako štatistiku …

  Chcem vedieť viac »

  Pozvánka na MMS2017 (29.9-1.10.2017)

  Slovenský bridžový zväz

  Vás pozýva na

  Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

  Veľká cena Slovenska 2017

  Termín: 29. september – 1. október 2017

  Miesto konania: Hotel Satel*** v Poprade

  Chcem vedieť viac »

  Otvorené majstrovstvá Európy v Montecatini (10-24.6.2017) (doplnené 2)

   

   

   

  V talianskom Montecatini sa konajú v dňoch 10-24. júna ôsme otvorené majstrovstvá Európy. Tzv. otvorené majstrovstvá sa vyznačujú tým, že sa ich môžu zúčastniť mimoeurópske družstvá a páry. Druhou významnou črtou je možnosť postaviť tzv. transnacionálne družstvá a páry, čo znamená, že hráči nemusia byť rovnakej národnosti či štátnej príslušnosti. …

  Chcem vedieť viac »

  ME Montecatini: video v akcii

  Vo finálovom zápase súťaže družstiev mixov na ME2017 v Montecatini medzi družstvami MNEPO (Rusko) a Rosenthal (transnacionálne USA, Švédsko, Izrael, Holandsko) hranom na 28 rozdaní vyzeralo rozdanie číslo 16 v otvorenej miestnosti nasledovne:

  Chcem vedieť viac »

  Staršie «